В країні вже більше як пів року працює електронний рецепт на антибіотики та програму Доступні ліки.
Впровадження електронного рецепта є лише новим цифровим сервісом для зручності громадян, рецептурна група препаратів не змінилася.
– Ми не змінили правила відпуску препаратів. Ми ввели додатковий сервіс – електронний рецепт, – заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
За його словами, всі інші правила відпуску та контролю, які були в довоєнний період, залишаються і сьогодні. Українці ж повинні звикати до цифрових сервісів, які показують прогресивність, прозорість і спрощують життя громадянам.
За словами Ляшка, у травні 2022 року МОЗ прибрало рецептурний відпуск на всі ліки, щоб спростити хаотичну ситуацію, яка була пов’язана з веденням бойових дій на території України. Уже в серпні системна логістика в аптечній мережі стабілізувалася, тому була скасована дія постанови на безрецептурний відпуск антибіотиків, а також запущений додатковий сервіс – електронний рецепт.
– Тобто в країні вже більше як пів року працює електронний рецепт разом з паперовим на антибіотики та програму Доступні ліки, – зазначив Ляшко.
Міністр зазначив, що в листопаді скасовується дія постанови на безрецептурний відпуск наркотичних лікарських засобів і також запускається додатковий сервіс.
Увесь цей час у МОЗ готували електронну базу для заведення реєстру рецептурних засобів у цифровий формат, щоб можна було запустити за електронним рецептом всю групу рецептурних препаратів.
– І 1 квітня 2023 року нам це вдалося і ми сказали людям, що тепер можна отримати і додаткову рецептурну групу препаратів за електронним рецептом, – пояснив Ляшко.
На думку міністра, електронний рецепт спрощує нам життя, тому що, якщо у людини хронічна хвороба, вона може зв’язатися з лікарем дистанційно, а не йти до нього, а лікар має право дистанційно виписати рецепт.
Він підкреслив, що так у МОЗ реагують на виклики сьогодення, на ускладнення інфраструктурного доступу, і дають можливість отримати додаткові лікарські засоби з новим сервісом.
Джерело: Єдині новини