Вчені Інституту трансплантології Лангоне при Нью-Йоркському університеті провели успішну трансплантацію двох генетично модифікованих сердець свині.
На їхню думку, це стало другим великим кроком вперед у сфері ксенотрансплантації серця свині в цьому році.
– Це була одна з найнеймовірніших подій: бачити, як свиняче серце б’ється всередині людських грудей, – зізнався на пресконференції директор Інституту Роберт Монтгомері.

Повідомляється, що одна з трансплантацій відбулася в середині червня, а інша завершилася 6 липня.
Але є одна заковика. У двох пацієнтів, які перенесли трансплантацію, мозок вже був мертвим, але серця продовжували битися за допомогою ШВЛ.
За словами медиків, найімовірніше, минуть роки, перш ніж процедури трансплантації органів від свиней людині стануть звичайними і надійними варіантами для людей, що стоять у довгих списках очікування на серце, нирки та інші життєво важливі органи.