Імовірні шляхи зараження мавпячою віспою: вже зафіксовано 780 випадків у 27 країнах світу

віспа мавп
Джерело: Depositphotos

Агентство з безпеки охорони здоров’я Великобританії (UKHSA) повідомило, що вже зареєстровано 302 підтверджених випадки мавпячої віспи в Англії, 10 – у Шотландії, 2 в Північній Ірландії і 3 в Уельсі.

UKHSA  наполягає на тому, що ризик для населення в цілому залишається низьким, тому що вірус, який передається за тісного фізичного контакту, не поширюється легко.

Однак він може жити на таких поверхнях як простирадло або рушники.

Зараз дивляться

Людям рекомендується звертати увагу на незвичайні для них висипання чи виразки. Будь-яка людина, яка має симптоми, повинна обмежити контакти з іншими людьми та зв’язатися з відповідними службами охорони здоров’я.

За даними UKHSA, із 190 випадків, зареєстрованих у період з 6 до 31 травня, 111 були пов’язані з чоловіками, які є геями, бісексуалами або чоловіками, які мають статеві контакти з іншими чоловіками.

Більшість випадків віспи мавп зафіксовано у людей віком від 20 до 49 років.

– Мавпяча віспа – це рідкісна вірусна інфекція, яка не дуже легко поширюється між людьми, але може передаватися за тісного фізичного контакту, такого як поцілунки, контакт шкіри до шкіри, секс і спільне використання таких речей, як постільна білизна та рушники, – говорить професор, регіональний директор UKHSA з громадської охорони здоров’я Кевін Фентон.

У неділю Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що у країнах, де вірус зазвичай не виявляється, було зареєстровано 780 підтверджених випадків.

Випадки захворювання були виявлені у 27 країнах, де він ще не є ендемічним. Більшість нових випадків зареєстровано у Європі та Північній Америці, а також невелика кількість у Мексиці, Аргентині, Марокко та Об’єднаних Арабських Еміратах.

Найбільше випадків у Великій Британії, за нею йдуть Іспанія та Португалія.

Джерело
Sky News
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка