Лікарі з Лиманського напрямку: Життя пораненого на 90% залежить від домедичної допомоги побратимів

поранений

Тут найбільший стабілізаційний пункт на Лиманському напрямку.

Кульові та осколкові рани, відірвані кінцівки, контузії… Сюди звозять усіх поранених. Допомогу воїнам надає зведений медичний загін військовослужбовців з різних бригад.

Саме завдяки їхній професійності та самовідданості через короткий проміжок часу після лікування українські воїни можуть повернутися в стрій. Більшість прагне саме цього.

Зараз дивляться

Їх називають янголами-охоронцями, вірніше, янголами-рятівниками. Вони спокійно, наскільки це можливо поблизу фронту, зосереджено і впевнено надають медичну допомогу, щоб передати пораненого в госпіталь у стабільному стані.

На стабпункт поранених доставляють з формою 100. Це таблиця, де вказані основні дані бійця, інформація про надану йому домедичну та першу медичну допомогу.

Олексій, хірург зі стажем, розповідає, чому ця форма така важлива.

хірург

– Першу сторону заповнює той, хто привіз пораненого, другу заповнюємо ми, уточнюємо діагноз і пишемо, що зробили і куди везти бійця далі, – роз’яснює Олексій.

За його словами, там, куди воїна евакуюють, лікарі бачитимуть, хто саме надавав допомогу пораненому на стабпункті і який результат тих стабілізаційних заходів.

На стабпункті працюють найкращі хірурги. Один з них – Олександр. Каже, що дуже важливо, чи правильно і вчасно пораненому надали домедичну допомогу на місці поранення. Тобто чи все правильно зробили побратими, щоб допомогти бійцю? Чи добре вони засвоїли уроки такмеду?

хірург

– На 90% саме від домедичної допомоги залежить життя пораненого. Якщо її не надали, хлопців можуть просто не довезти до нас. Навіть при некритичному, на перший погляд, пораненні, – говорить Олександр.

У стабілізаційному пункті на Лиманському напрямку працюють хірурги, анестезіологи, травматологи та медперсонал.

Ось привезли воїна з множинними вогнепально-сліпими пораненнями нижніх кінцівок та переломами. Лікарі в декілька рук працюють над усуненням кровотечі та роблять все необхідне – максимально швидко та професійно.

Родіон — лікар-анестезіолог. Він забезпечує прохідність дихальних шляхів, нормалізацію діяльності серцево-судинної системи та усіх інших функцій. На ньому – знечулення і знеболення при оперативних втручаннях.

анестезіолог

– Біль — це відчуття свідоме, відповідно, людина, коли непритомна, біль відчуває. Саме анестезіолог мусить знечулити постраждалого, щоб він відчував менше болю, – говорить Родіон.

Завдяки злагодженій роботі медиків усіх спеціальностей, парамедиків, медперсоналу на всіх етапах порятунку наших бійців вдається досягати хороших показників і в рази скоротити період реабілітації пораненого в майбутньому.

Джерело і фото: Олена Гаврилюк. Військове телебачення України

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка