В рамках спільного проєкту МОЗ, Лікарів без кордонів та Укрзалізниці створено і обладнано другий евакуаційний потяг. Він уже розпочав свою роботу.
11 рейсів медичних потягів зроблено впритул до зони бойових дій. Загалом уже врятовано 371 людину, з них 80 – діти.
– У нас вісім вагонів, три з них – під стаціонар, – розповів представник Лікарів без кордонів Монті Гетфілд. – Тепер ми можемо брати більше пацієнтів, зокрема реанімаційних з високою потребою кисню.
Потяг може евакуювати мінімум 16 пацієнтів, які потребують лікування в стаціонарі, близько 20 (або потенційно більше) пацієнтів з більш легким станом, що потребують медичної допомоги, а також п’ятьох пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії.
Крім того, потяг-мінішпиталь оснащений сімома потужними кисневими концентраторами для використання у вагонах інтенсивної терапії, автономною системою живлення для забезпечення безперебійної роботи всіх медичних приладів, що необхідні для моніторингу стану здоров’я та підтримки життєздатності пацієнтів.
– Працювати з Укралізницею було круто, – констатував Монті Гетфілд. – Ми спілкувалися з людьми, що віддані своїй справі. Вони одразу зрозуміли, що нам потрібно. Враховуючи терміни, за які була зроблена ця робота – вона прекрасна.
Цей проєкт є унікальним для України та надважливим для порятунку людей із зони бойових дій.
Фото: МОЗ