Не тільки від туберкульозу: вчені виявили, що вакцина БЦЖ ефективна проти інших хвороб

вакцина, щеплення
Джерело: Pixabay

Вакцина БЦЖ, яка використовується в усьому світі для профілактики туберкульозу, має численні неспецифічні корисні ефекти. Зокрема, вона знижує дитячу смертність, ризик розвитку алергій, діабету I типу і навіть зменшує захворюваність та смертність від коронавірусу серед діабетиків.

Медики Массачусетської лікарні загального профілю провели масштабне дослідження, у якому перевірили дію БЦЖ при лікування раку сечового міхура. До того ж встановили, що вакцина БЦЖ знижує ризик хвороби Альцгеймера і пов’язаної з нею деменції.

Варто нагадати, що БЦЖ – це скорочення від “Бацила Кальметта – Герена” (французькою Bacillus Calmette – Guerin, BCG). Вона була створена понад сто років тому, але досі залишається єдиною вакциною, активною проти туберкульозу.

Зараз дивляться

БЦЖ містить живу, але ослаблену бичачу туберкульозну паличку (Mycobacterium bovis). Бактерія безпечна для людини і надає стійкості до спорідненого небезпечного патогену – збудника туберкульозу Mycobacterium tuberculosis.

У дослідженні в Массачусетсі взяли участь 6467 чоловіків старше 50 років, які пережили конкретну операцію на сечовому міхурі – первинну трансуретальну резекцію пухлини. 3388 з них отримували БЦЖ у межах лікування. Після лікування вакциною – її ввводили у сечовий міхур – пациенти живуть довше і у них знижується ризик рецидиву.

Що стосується хвороби Альцгеймера, то виявилося, що вакцина БЦЖ сприяє зменшенню захворюваності майже в 1,4 раза.  Найсильніше вакцина вплинула на пацієнтів віком понад 70 років.

Також БЦЖ помітно зменшила показники смертності від нейродегенерації.

Джерело: JAMA Network Open

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка