Нещодавно їздив до Нігерії: у Британії у людини діагностовано вірус мавпячої віспи

обезьяна
Джерело: Depositphotos

Агентство з безпеки охорони здоров’я Великої Британії повідомило, що після недавньої поїздки в Нігерію у пацієнта був діагностований вірус мавпячої віспи.

Повідомляється, що наразі він проходить лікування в експертному відділенні інфекційних захворювань Фонду NHS Гая і Сент-Томаса в Лондоні.

За даними NHS, віспа мавп – це рідкісна вірусна інфекція, від якої більшість людей одужують протягом декількох тижнів.

Зараз дивляться

Відомо, що віспа мавп рідко поширюється між людьми, тому ризик зараження досить низький.

Відзначається, що перша зареєстрована поява вірусу у Великій Британії була в 2018 році. З тих пір органи охорони здоров’я підтвердили кілька випадків.

віспа мавпи

гетти

Симптоми мавпячого вірусу і шляхи зараження

За даними UKHSA, початкові симптоми віспи мавп включають лихоманку, головний біль, м’язові болі, болі в спині, збільшення лімфатичних вузлів, озноб і виснаження.

Може розвинутися висип спочатку на обличчі, потім на інших частинах тіла. Висип змінюється і проходить різні стадії, перш ніж остаточно сформувати кірку, яка пізніше відпадає.

Вірус може поширюватися, коли хтось знаходиться в тісному контакті з інфікованою людиною. Вірус може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи або через очі, ніс або рот.

Зараження також можливе при контакті з інфікованими тваринами, такими як мавпи, щури і білки, або через заражені вірусом предмети, такі як постільна білизна та одяг.

Фото: Getty

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка