Всесвітня організація здоров’я повідомляє, що наразі тривають консультації з експертами з приводу нової назви для хвороби “мавпяча віспа”.
Повідомляється, що понад 30 вчених заявили про те, що подальша згадка про вірус, як про африканський, є неточною та дискримінаційною.
Комітет із надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я наступного тижня збереться з метою оцінити небезпеку спалаху захворюваності на віспу. Про це повідомив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус.

Голова ВООЗ наголосив, що спалах мавпячої віспи – незвичайний і викликає занепокоєння.
Станом на 12 червня ВООЗ зареєструвала понад 1 600 підтверджених випадків інфікування віспою мавп й близько 1 500 можливих випадків у 39 країнах.
Нагадаємо, що мавпяча віспа найчастіше зустрічається у віддалених районах Центральної та Західної Африки. За межі цього регіону її збудник найчастіше потрапляє з людьми, які там побували тваринами.
Донедавна мавпяча віспа вважалася рідкісною вірусною інфекцією: хвороба зазвичай протікає порівняно м’яко, і більшість хворих одужують протягом декількох тижнів.
Дослідження засвідчують, що вакцина проти звичайної віспи Imvanex приблизно на 85% ефективна проти мавпячої віспи, оскільки ці два віруси дуже схожі.
Початкові симптоми охоплюють лихоманку, головний біль, набряки, біль у спині й м’язах.
Після зниження температури може з’явитися висип, який часто починається на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла, найчастіше на долоні і стопи.
Інфекція зазвичай зникає сама й триває від 14 до 21 дня.