Оплачуватимуть лікування: МОЗ оновило підходи до формування “ковідних пакетів”

коронавірус, лікарня
Джерело: Depositphotos

В Україні змінили підходи до формування “ковідних пакетів”. У 2022 році оплата лікування пацієнтів з Covid-19 у стаціонарах відбуватиметься за двома пакетами.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Пацієнти, як і раніше, отримуватимуть всю медичну допомогу у стаціонарах безоплатно.

Національна служба здоров’я України оплачуватиме медзакладам лікування за двома пакетами:

Зараз дивляться
  • готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях;
  • стаціонарна допомога пацієнтам з коронавірусом.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, на перший пакет зможуть законтрактуватись лише ті заклади, які були визначені ОДА. Йдеться про один заклад на 200 тис. населення відповідної області.

Зараз регіональні департаменти охорони здоров’я вже подали переліки таких закладів. У них обов’язково потрапляють усі інфекційні лікарні, а далі заклади обираються за іншими критеріями, зокрема й з огляду на географічну доступність.

З медзакладами, які пройдуть перевірку на відповідність вимогам НСЗУ, укладуть договори. У МОЗ зазначили, що у програмі медичних гарантій на 2022 рік для них передбачено майже 2,5 млрд грн. Щомісяця такий заклад отримуватиме оплату за глобальною ставкою у розмірі 1 053 510 грн.

Умовою отримання цих коштів є наявність постійного залишку лікарських засобів та засобів індивідуального захисту, необхідних для лікування інфекційних захворювань, зокрема Covid-19.

Водночас контрактування другого пакету доступне усім закладам, які відповідають вимогам, визначеним НСЗУ.

На цей напрям у бюджеті передбачено 16,9 млрд грн. Оплата здійснюватиметься залежно від важкості пролікованого випадку. У розрахунку тарифу врахували заробітну плату на необхідні лікарські засоби та медичні вироби для лікування Covid-пацієнтів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка