Пересадка серця свині людині: хірург розповів, чи робитимуть такі операції в Україні

операція
Джерело: Depositphotos

У світі існує великий дефіцит донорських органів, а лист очікування дуже довгий, через що деякі пацієнти не доживають до операції. Тому американські лікарі використали серце генномодифікованої свині.

Про це розповів український лікар-хірург Борис Тодуров у соціальних мережах. За його словами, раніше такі операції не робили, тому що реакція відторгнення настільки сильна, що її неможливо було уникнути за допомогою препаратів.

– Сьогоднішні технології, генна інженерія дають змогу впровадити ген людини в ембріон свині та виростити свиняче серце або інші органи так, щоб вони не відторгалися організмом реципієнта. Це стало можливим тільки в останні роки, – зазначив Тодуров.

Спеціаліст розповів, що раніше лікарі вже намагалися пересадити серце шимпанзе людині, але спроба виявилася невдалою.

Зараз дивляться

Він нагадав, що декілька місяців тому успішно пройшла перша трансплантація свинячої нирки людині, і ось зараз пересаджено перше серце.

– Безсумнівно, це новий прорив і нова технологія, яка отримає свій розвиток. Наскільки швидко це прийде в Україну? Як правило, такі серйозні новинки приходять в Україну через 5-7 років після того, як вони з’явилися вперше на Заході, зокрема в Америці або Європі, – додав хірург.

Тодуров наголосив, що в Україні необхідно готувати кваліфіковані кадри та технічне оснащення для впровадження цієї технології.

Нещодавно стало відомо, що 57-річному Девіду Беннетту лікарі з Медичного центру Університету Меріленда трансплантували серце генетично модифікованої свині. Операція тривала сім годин.

Джерело: Борис Тодуров 

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка