На четвертому місяці війни українці продемонстрували хороший рівень життєстійкості. Це був один з психологічних маркерів, які досліджувала соціологічна група Рейтинг в рамках 14-ї хвилі проєкту Україна в умовах війни.
Відзначається, що українці на четвертому місяці війни демонструють хороший рівень життєстійкості (3.8 з 5). Складові цього показника, психологічна стійкість (3.9) і підтримка фізичного здоров’я (3.7), не зазнали істотних змін, хоча і дещо знизилися, якщо порівняти з квітнем.

Що забезпечує українцям психологічну стійкість:
- інтерес до того, що відбувається навколо (4.4);
- нормальне харчування (4.2);
- плани на майбутнє (4.2);
- впевненість у своїх рішеннях (4.0);
- відсутність жалю про минуле (4.0).
Разом з тим соціологами було виявлено, що найбільше сьогодні українці страждають від втоми (тільки 36% її не відчувають) і нестачі повноцінного сну (тільки 44% мають повноцінний сон). Такі реакції організму є природними для стресу.
Незважаючи на це інші емоційні та моральні показники громадян у кращому стані.
Відзначається також, що жінки мають більш низький рівень життєстійкості, ніж чоловіки. З віком життєстійкість також знижується. Наявність роботи позитивно впливає на життєстійкість: ті, хто працює повноцінно або частково, відчувають себе краще, ніж ті, хто не працюють.
У загальному і цілому, чим більше людина вважає, що треба жити повноцінним життям, тим вище її рівень життєстійкості.
Більш високий рівень життєстійкості у тих, хто має родичів, які сьогодні воюють. Можливо, це пояснюється підвищеним почуттям відповідальності й переживань за близьких, які перебувають у потенційній небезпеці.
І хоча динаміка індексу життєстійкості дещо погіршилася з квітня (з 3.9 до 3.8), в українців усе ще вистачає фізичних і моральних сил жити під час війни, працювати, допомагати, воювати.
Сприятливим фактором є і літній період: довжина дня й сонячна активність зазвичай позитивно впливають на настрій і самопочуття.