Пластик скрізь: у легенях людини виявлено поліпропілен

пластик
Джерело: Depositphotos

Пластик знаходять скрізь: у глибинах океану, на вершинах гір. Люди засмітили планету поліпропіленом. Мікрочастинки пластику ввібрало навіть тіло людини. І ще невідомо, які наслідки на нас чекають у зв’язку з цим.

– Вчені під час досліджень дедалі частіше виявляють мікрочастинки пластику в людських органах: легенях, нирках, селезінці та навіть у плаценті, – сказав науковий співробітник лабораторії мікробної океанографії у Франції Жан-Франсуа Гільйоні.

Лаура Садофскі з Медичної школи Халл-Йорк у Великій Британії з командою виявила поліпропілен і ПЕТ (поліетилентерефталат) у легеневій тканині, ідентифікуючи синтетичні волокна.

– Для нас стало несподіванкою те, як він глибоко проник у легені, і сам розмір цих частинок, – додала вона.

У березні інше дослідження повідомило про перші сліди ПЕТ, виявлені в крові.

Зараз дивляться

У 2021 році мікропластик був виявлений як у тканині плаценти матері, так і плода, що може призводити до різних непередбачуваних наслідків  розвитку плода.

Вже є гіпотеза, що мікропластик може бути причиною певних синдромів, що послаблюють здоров’я людини.

У 2019 році у звіті екологічної благодійної організації WWF було зазначено, що люди ковтають та вдихають до п’яти грамів пластику на тиждень – цього достатньо, щоб зробити кредитну картку.

Вплив пластику на організм людини ще належить вивчити, а от із тваринами вже все зрозуміло.

– Дрібний мікропластик, невидимий неозброєним оком, згубно впливає на всіх тварин, яких ми вивчали в морському середовищі або на суші”, – кажуть дослідники.

Багато хімічних речовин, що містяться в цих матеріалах, зокрема барвники, стабілізатори, антипірени, можуть впливати на ріст, обмін речовин, рівень цукру в крові, кров’яний тиск і навіть репродуктивну функцію.

У 2019 році було використано близько 460 млн тонн пластику, що вдвічі більше ніж 20 років тому. Перероблено лише 10 % .

Згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку, до 2060 року щорічне виробництво пластмас на основі викопного палива перевищить 1,2 млрд. тонн, а обсяг відходів перевищить 1 млрд. тонн.

Джерело
AFP
Теги
Наука
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка