Фото Новини

Постійно спав і нічого не їв: в Охматдиті врятували дитину з важкою непрохідністю стравоходу

хирург
Джерело: Depositphotos

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні Охматдит була проведена унікальна операція з відновлення функції власного стравоходу маленькій дитині. Без такого втручання малюк в кращому випадку був би приречений на глибоку інвалідність.

У родині із Запорізької області в 2020 році сталася радісна подія — народилася дитина. Але вже в перші дні в пологовому будинку стало зрозуміло: з новонародженим щось не так – він не міг харчуватися через рот. Це занепокоїло і батьків, і лікарів. З’ясувалося, що у дитини атрезія стравоходу – складна вада розвитку, при якій частина стравоходу відсутня, верхній її відділ закінчується сліпим мішком, а нижній сполучується з дихальними шляхами. При цій патології дитина “дихає в шлунок, а ковтає у легені”. 

Зараз дивляться

Реанімобілем хлопчика з мамою забрали в реанімацію Запорізької обласної лікарні. Там дитині надавали допомогу і зробили чотири операції. На жаль, вони не принесли бажаного результату, але дозволили відокремити стравохід від трахеї. Попереду на дитину чекала замісна пластика стравоходу товстою кишкою.

Тоді сім’я звернулася до хірурга НДСЛ Охматдит, професора Євгена Руденка. Він подарував надію на відновлення власного стравоходу хлопчика. Так малюк потрапив в Охматдит.

– На той момент у дитини був так званий роз’єднаний стравохід: верхня частина виведена на шию, а нижня закінчувалася сліпим кінцем. Харчуватися малюк міг тільки за допомогою гастростоми, – розповів дитячий хірург.

За словами завідувача відділенням торакоабдомінальної хірургії Михайла Сільченка, раніше в подібних випадках робили надскладну операцію, коли замість стравоходу проводили товсту кишку і зшивали її зі шлунком. Але зараз були використані новітні методи, що допомогло зберегти власний стравохід дитині.

Для цього в цьому та інших подібних випадках, яких у клініці вже понад десять, вперше в Україні застосовано концепцію збереження власного стравоходу, запропоновану американськими хірургами J. Foker та K.Kimura.

Для цього в Охматдиті виконали кілька етапних операцій. Лікарі використовували методики, спрямовані на збереження та стимуляцію зростання власного стравоходу, модифіковані у нашій клініці.

За час перебування в лікарні малюк встиг побувати у відділенні хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього грудного віку, відділенні інтенсивної терапії новонароджених дітей, відділенні інтенсивної терапії та відділенні торако-абдомінальної хірургії.

Команда самовідданих лікарів, медсестер і всього медичного персоналу допомагали на кожному етапі, нерідко жертвуючи своїми вихідними і святами, відпустками і вільними вечорами. Крок за кроком разом з дитиною всі рухалися до мети – зберегти стравохід. І це вдалося!

Мама хлопчика Оксана Бахаєва щиро вдячна хірургам, педіатрам, анестезіологам , медсестрам і санітаркам – всім медичним працівникам, які врятували її сина.

Сьогодні Єсенію 1 рік і 2 місяці. Він непогано стоїть на ногах і з цікавістю пізнає світ. Хлопчика вже виписали з Охматдиту і Новий рік він зустрічав вдома.

Швидше за все, малюк не згадає, де провів перший рік життя, в якій атмосфері робив перший крок. Адже команда Охматдиту зробила все, щоб проблеми зі здоров’ям для Єсенія залишилися в минулому.

Джерело: Охматдит

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка