Протипоказання до вакцинації від Covid-19 мають менш як 1% українців

Протипоказання до вакцинації від Covid-19 мають менш як 1% українців
Джерело: Depositphotos

В Україні медичні протипоказання до вакцинації від коронавірусу мають менш ніж 1% громадян.

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю одному з видань. За його словами, у законодавстві є лише один термін – абсолютні медичні протипоказання. Це медичні стани, під час яких людина не повинна і не може отримати вакцинацію.

– Це доволі невеликий відсоток – менше одного відсотка людей, – зазначив Кузін.

Однак доволі багато людей вважають, що мають якісь медичні протипоказання.  Якщо є сумніви щодо того, чи можна отримати щеплення від коронавірусу, варто проконсультуватися з лікарем.

Зараз дивляться

– Якщо ми говоримо про серцево-судинні хвороби – це не протипоказання, це, навпаки, показання для проведення вакцинації. Тому що людина, яка має важкі супутні неінфекційні хвороби, потенційно у тяжчій формі переносить коронавірусну хворобу, – додав він.

Санлікар стверджує, що під час вакцинації можливе виникнення алергічних реакцій, тому стан людини обов’язково повинен оцінювати сімейний лікар.

Алергічна реакція та певний перебіг хвороб можуть стати абсолютним медичним протипоказанням. Це залежить від типу вакцин, віку людини, анамнезу алергічних реакцій тощо.

Загальні протипоказання до кожної вакцини зазначені в інструкції, тож варто звертати увагу на особливості препарату.

Наприклад, вакцинація препаратом CoronaVac не рекомендована для вагітних, адже немає доказів щодо її безпечності. А от вакцину Pfizer можуть рекомендувати, але лікар має оцінити співвідношення користі та ризику.

Також Кузін наголосив, що нині в Україні домінує штам коронавірусу Дельта. Цей варіант поширюється швидко. Носій мутації під час інтенсивного спілкування або ж у зачиненому приміщенні загалом може заразити від п’яти до восьми осіб.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка