Фото Новини

П’ятирічна Діана, яка вибралась з окупованого Херсону, їде на лікування від раку за кордон

Діана онко діти

Україні разом з країнами-партнерами вдалось налагодити систему перевезення онкохворих дітей на лікування за кордон.

Вчора зі Львова до Польщі вирушив десятий рейс життя. 15 українських дітей, хворих на рак, з Херсона, Бердянська, Запоріжжя, Сум, Полтави, Рівного та Вінниці виїхали на лікування за кордон.

Серед них – п’ятирічна Діана. Лікарі діагностували у дівчинки гостру лімфобластну лейкемію. Вона потребує складного лікування. Разом з мамою Діана залишалась в окупованому Херсоні. Але життєво необхідні ліки та навіть продукти закінчились. Родині вдалось виїхати на територію, підконтрольну Україні.

Зараз дивляться

онко дети Польша

Онкохворих дітей доставляють до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. У закладі пацієнтів обстежують, надають медичну та психологічну підтримку. Згодом у супроводі медиків та батьків везуть до спеціально створеного медичного хабу у Польщі – клініки Unicorn. Там дітей розподіляють на постійне безкоштовне лікування у Польщі чи інших країнах Європи.

Під час бойових дій в країні складно забезпечити ефективне лікування, отже, вкрай важливо відправляти дітей до безпечних місць, де лікарі-онкологи зможуть їм надати необхідну медичну допомогу.

Повноцінну систему відправлення онкохворих пацієнтів за кордон створили завдяки домовленостям Олени Зеленської з партнерами України, благодійниками, медичними закладами.

За даними Офісу президента, наразі понад 400 онкохворих маленьких пацієнтів з України продовжують лікування в інших державах.

Джерело: Михайло Радуцький

Фото: Михайло Радуцький

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка