Реанімація та прееклампсія через Covid-19. Чому вагітним все-таки варто вакцинуватися

Реанімація та прееклампсія через Covid-19. Чому вагітним все-таки варто вакцинуватися
Джерело: Pixabay

Вагітним жінкам рекомендується робити щеплення від коронавірусу. Укол може врятувати життя не лише майбутньої матері, але й дитини.

Таких висновків дійшли фахівці Центру з контролю і профілактики захворювань США, проте серед усіх вагітних країни зробили щеплення лише 32% жінок.

Водночас зараження вірусом під час вагітності на 59% збільшує ризик передчасних пологів, кажуть американські фахівці, посилаючись на дані нового дослідження, проведеного у США.

Зараз дивляться

Якщо ж вагітна жінка захворіє, у неї значна ймовірність опинитися в реанімації або навіть померти від вірусу.

Також на 76% зростає ризик розвитку прееклампсії (патологічного стану, який може спостерігатися у другій половині вагітності).

Водночас вакцинація від коронавірусу загалом безпечна і жодним чином не шкодить ні майбутній мамі, ні її малюкові. На підтвердження цієї тези фахівці повідомляють, що майже 4 тис. вагітних отримали мРНК-вакцину. І це жодним чином не вплинуло на кількість викиднів, передчасних пологів або ж розвиток вроджених дефектів у дітей.

Також існують дослідження, які підтверджують, що антитіла до коронавірусу можуть передатися і малюкові. Наприклад, їх виявили у пуповинної крові через близько 13 тижнів після завершення курсу вакцинації.

Джерело: Scientific Аmerican

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка