Відео Новини

Ризик спалаху кору: війна в Україні сприяє поширенню інфекції

Ризик спалаху кору: війна в Україні сприяє поширенню інфекції
Джерело: Depositphotos

Міжнародна організація ЮНІСЕФ попереджає, що в Україні є ризик виникнення спалаху кору, тому що війна сприяє поширенню захворювання.

Чи може виникнути спалах кору, розказав керівник національної програми імунізації ЦГЗ МОЗ України Олександр Заїка.

Зараз дивляться

 – Ми вже переживали таке у 2017 та 2019 роках, а війна дійсно сприяє поширенню захворювання. Оскільки Україна є ендемічною до кору країною, то можна припустити, що в сьогоднішніх реаліях виникнення спалаху цілком можливе. Особливо в колективах, де є нещеплені люди.

Для того, щоб отримати колективний імунітет, який убезпечить суспільство від кору, потрібно, аби було щеплено 95% людей. Тому чим вищий процент охоплення щепленнями, тим краще. Та війна, на жаль, внесла свої корективи і в програму імунізації.

 -Щеплення від кору, згідно з Національним календарем щеплень, потрібно проводити у дитинстві: перше – у рік, друге – у шість років, – пояснив Олександр Заїка. – Наразі ж у нас щеплено до 40% дітей однорічного віку і трошки більше 40% – шестирічок.

Керівник програми імунізації розказав, що система охорони здоров’я готова надавати цю послугу. Є безкоштовні вакцини. В районах, які не перебувають в зоні бойових дій, немає жодних труднощів з вакцинацією.

Він радить українцям, незважаючи на місце перебування, перевірити свій вакцинальний статус і за потреби звернутися до сімейного лікаря або педіатра, щоб отримати щеплення від кору.

 – Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили щеплення своїй дитині або собі, краще пройдіть весь курс, – радить Заїка.  – Не чекайте початку сезону респіраторних захворювань або спалаху інфекції. Убезпечте себе заздалегідь.

Якщо ви робите щеплення в іншій країні, то після повернення зверніться до лікаря, щоб він вніс дані до електронної системи здоров’я. Це важливо.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка