Відпуск антибіотиків за новими правилами: міфи і правда про електронні рецепти

ліки
Джерело: Depositphotos

Електронний рецепт на придбання антибіотиків почав працювати в Україні тільки з 1 серпня, а в соцмережах вже широко гуляють міфи про те, як насправді буде відбуватися відпуск препаратів за новими правилами.

Фахівці МОЗ спростовують найбільш поширені з цих домислів.

Міф. Пацієнт, який перебуває на стаціонарному лікуванні, не зможе отримати антибіотик без електронного рецепта.

Зараз дивляться

Факт. Пакетом для стаціонарного лікування за Програмою медичних гарантій передбачено забезпечення пацієнта лікарськими засобами, зокрема й антибіотиками.

Тобто для їхнього призначення рецепт виписувати не потрібно. Ці препарати гарантовано покриваються державними коштами і повинні бути надані пацієнту на безоплатній основі.

Однак у виняткових ситуаціях, якщо пацієнту необхідний антибактеріальний препарат, не передбачений Національним переліком основних лікарських засобів, лікар може виписати йому рецепт.

Міф. Люди, які проживають у сільській місцевості, позбавлені можливості отримати рецепт через відсутність достатньої кількості сімейних лікарів на місцях.

Факт. У населених пунктах, де немає лікарень, але є фельдшерські пункти, виписати рецепт на антибіотики може фельдшер на час перехідного періоду.

Міф. Може статися витік даних з електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Факт. Електронна система охорони здоров’я має високий ступінь захищеності. З початком війни під час хакерських атак на українські електронні системи даних і документообігу її не вдалося зламати. А до війни — й поготів.
Тільки лікар має доступ до особистих даних пацієнта за його згодою.

Міф. Волонтери, що забезпечують медикаментами військових, після запуску е-рецепту не зможуть купувати антибактеріальні препарати.

Факт. Благодійні фонди та організації, як і раніше, зможуть закуповувати рецептурні лікарські засоби безпосередньо у дистриб’юторів без рецепта.

Міф. У нових умовах складно буде придбати антибіотики для тварин.

Факт. Лікарські препарати для тварин, як і раніше, можна буде придбати за рецептами ветеринарних лікарів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка