Залежить від тяжкості симптомів: як менопауза може вплинути на інтелект жінки

менопауза
Джерело: Depositphotos

Менопауза часто супроводжується безліччю симптомів, які можуть знизити якість життя жінки. Нове дослідження американських вчених припускає, що тяжкість деяких з цих ознак, особливо депресії та сексуальної дисфункції, пов’язана з когнітивними здібностями жінки.

Хоча менопауза є природним явищем, не всі жінки переживають її однаково. Частота і тяжкість симптомів можуть сильно відрізнятися.

Попередні дослідження оцінювали вплив цих симптомів на фізичне та психічне благополуччя жінки.

Зараз дивляться

У цій науковій роботі взяли участь понад 400 жінок. Вона оцінювала вплив тяжкості симптомів менопаузи на загальну когнітивну функцію та її п’ять областей, зокрема:

  • орієнтацію
  • концентрацію
  • увагу
  • пригадування
  • мовні та зорово-просторові навички

Серед іншого, дослідники враховували тяжкість таких поширених симптомів менопаузи, як сексуальна дисфункція, вазомоторні симптоми (припливи), депресія і тривога.

Вони дійшли висновку, що когнітивні здібності жінок чутливі до тяжкості певних симптомів менопаузи, особливо депресії та сексуальної дисфункції.

Однак не було виявлено зв’язку між тяжкістю вазомоторних симптомів і когнітивними здібностями, хоча в інших дослідженнях передбачалося, що такий зв’язок існує.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка