Жорстка Covid-блокада в Шанхаї: люди відрізані від продуктів і медичного обслуговування

коронавирус китай
Джерело: Depositphotos

Минулої неділі в Шанхаї було зафіксовано 25 173 нових випадків зараження на Covid-19. Цей найсерйозніший спалах з моменту виникнення хвороби в 2019 році в Ухані спричинив надзвичайні заходи, які вживає влада Китаю, щоб приборкати коронавірус.

Вже майже два тижні жителі Шанхаю з населенням 26 млн осіб вимушено сидять у домівках без права вийти на вулицю навіть за продуктами або товарами першої необхідності. Згідно з жорсткими правилами, які встановила влада міста, залишати житло дозволено тільки медикам, волонтерам, кур’єрам і тим, у кого на це є спеціальний пропуск.

Народ доведений до того, що з вікон вже чути крики стражденних, які просять їжі і води. Тієї кількості продуктів, яку доставляють волонтери та кур’єри, людям явно недостатньо: вистачає тільки на один прийом в день.

В особливо складному становищі опинилися літні китайці. Через відсутність смартфонів вони не можуть замовити собі навіть встановлений мінімум на прожиток.

Повідомляється, що над містом невпинно літають безпілотники, які контролюють дотримання вимог соціального блокування міста і одночасно транслюють запис із проханням не кричати та не співати з вікон.

Служби доставки перевантажені, кур’єрів не вистачає. Не справляються з ситуацією продуктові магазини і державні розподільні групи. Ціни накрутили, що зробило повноцінне харчування людей ще більш проблематичним.

Відзначається, що ізоляція дозволена тільки в спеціальних установах, на які Шанхай перетворює школи, новобудови і великі виставкові зали. Найбільший ізоляційний центр здатний вмістити 50 тис. чоловік. Вже створено понад 60 таких об’єктів.

Тут люди змушені жити пліч-о-пліч з тисячами незнайомців, без стін і душових, з брудними загальними туалетами, без ковдр і гарячої води, з стельовим освітленням в будь-який час доби. І б’ються за їжу.

Хворих ізолюють від здорових і один від одного. Навіть зовсім маленьких дітей з позитивним результатом тесту забирають у батьків.

Закриття Шанхаю, одного з економічних центрів Китаю, також викликає побоювання з приводу впливу на економіку, зокрема світову. На продукцію міста припадає 4% ВВП Китаю. Тут розташований найбільший у світі порт, через який проходить близько 20% експорту Китаю за кордон. Двотижневий карантин обійдеться китайській економіці майже в $30 млрд.

Нагадаємо, що Китай дотримується свого нульового підходу до Covid-19, не сприймаючи при цьому практики багатьох країн світу, які намагаються якось ужитися з віроломним вірусом.

Влада впевнена, що ослаблення обмежень стане катастрофічним, враховуючи небезпеку, яку варіант Омікрон становить для людей з хронічними захворюваннями, літніх і невакцинованих громадян.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка