Б’є – значить любить: стереотипи відносин, які отруюють наше життя

психолог
Джерело: Depositphotos

Психолог Вікторія Островська розповіла Фактам ICTV, які поширені стереотипи про ідеальні стосунки псують наше життя і чому їх слід позбуватися.

– Б’є – значить любить. Якщо не вийдеш заміж до 30, залишишся одна. Не вмієш готувати – значить погана господиня, яка нікому не потрібна… Люди, які нас оточують, часто нав’язують нам, і цілком успішно, свої уявлення про ідеальні стосунки, – каже Вікторія.

На думку психолога, основна частина подібних стереотипів закладається ще в дитинстві, а потім – в процесі спілкування в соціумі. Але правда в тому, що кожна пара індивідуальна і неповторна, і її неможливо підігнати під якийсь спільний знаменник.

Найпоширеніші стереотипи, які отруюють життя

Зараз дивляться

Хороший партнер повинен завжди за все платити, завжди брати трубку за першим дзвінком, балувати і обсипати подарунками. Подібні переконання не тільки не допомагають відносинам, а й поступово руйнують їх. Передусім слід зрозуміти, що у відносинах ніхто нікому нічого не винен, оскільки йдеться про рівноправних партнерів.

Усі чоловіки рано чи пізно зраджують, оскільки вони полігамні. Ще одне хибне уявлення. Хоча відомо, що на зради йдуть невпевнені в собі чоловіки із заниженою самооцінкою і зміщеними акцентами на справжні цінності в житті (сім’я, довіра, повага).

Закохані завжди розуміють одне одного з півслова. Тут не так все однозначно. Непорозуміння є у будь-якої пари і це нормально. Закохані не повинні жити здогадками: мовляв, якщо любить, зрозуміє, чому я злюся. Щоб було розуміння, потрібно проговорювати свої думки, почуття та емоції, як то кажуть, і в радості, і в печалі.

Ви повинні зберегти сім’ю заради дітей. Тут часом і починаються ті самі гойдалки, які здатні довести до повного емоційного виснаження. Коли люди вже нічого не відчувають одне до одного, але продовжують бути разом. Страждають і мучаться тоді всі. Але насамперед — діти.

Ревнує – значить любить. Ревнощі – це невпевненість у собі та страх самотності. Часом до ревнощів підключається гнів, який проявляє нас не з найкращого боку. Рецепт простий: ревнощів немає, якщо є довіра. Якщо довіри немає… Утім, висновок тут цілком очевидний.

Б’є – значить любить. Хоч як дивно, але це доволі стійке переконання. Але з часом такі відносини призводять до сумних наслідків: у жінки знижується самооцінка, з’являється невіра у власні сили, депресія. Тому що любов – це не про побої та приниження, а про дбайливість і турботу.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка