Не будуйте глобальних планів і не думайте про минуле: як зменшити почуття тривоги

психолог
Джерело: Depositphotos

Як в цей важкий воєнний час послабити, зменшити почуття тривоги, яке часом не дає не те що нормально жити – навіть спокійно дихати.

Можливо, вам допоможуть рекомендації, які дає з цього приводу психолог і тілесно-орієнтовний терапевт Ярослава Федорчук.

– Повністю виключити тривогу зі свого життя, причому не тільки під час війни, неможливо. Тривога підсвічує нам небезпеку: чим вище її градус, тим більше тривожність, – каже психолог.

За її словами, проживання збудження може дієво допомогти впоратися з тривожністю. Потрібно тільки бути уважними до своїх імпульсів і намагатися давати їм вихід. Це знизить тривогу.

Зараз дивляться

Психолог радить не закидати зараз вудку ні в минуле, ні в майбутнє. Можна зафіксуватися на моментах, які зігрівають душу, порефлексувати 1-3 дні, не більше, і йти далі. При цьому намагаємося не будувати зараз довгострокових планів.

Чим далі ви закидаєте вудку, наприклад, в думки, що буде з нашими дітьми, як вони підуть в школу, тим більше тривожність і дорога в нікуди. Зараз живемо без глобальних планів.

Ритуали, які допоможуть нашій психіці:

  • це може бути ранкова чашка чаю, або посидіти на самоті, або мінімальна практика йоги. Робіть те, що можете собі дозволити в тих умовах, у яких перебуваєте. Головне, не беріть в руки телефон з новинами в цей час;
  • якщо у вас є технічна можливість слухати афірмації, медитації, робіть це. Зараз інших способів не існує;
  • обійми і погладжування також дієвий спосіб впоратися з тривогою. Гладьте по спині, по голові синхронно з диханням.

Джерело: Психологічна підтримка

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка