Тривога, що не дає спокою: як ефективно позбутися цього виснажливого стану

тревога
Джерело: Depositphotos

Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими Гетеборзького університету, як помірні, так і інтенсивні вправи полегшують симптоми тривоги, навіть якщо захворювання має хронічний характер.

Дослідження проводилося за участю 286 пацієнтів з тривожним синдромом. Половина з них жили з цим розладом близько 10 років. Середній вік становив 39 років, 70% – жінки.

Шляхом жеребкування добровольців розподілили на групові вправи середнього або високого ступеня, які вони повинні були виконувати протягом 12 тижнів.

Зараз дивляться

Результати показують, що симптоми тривоги значно зменшилися, навіть якщо цей стан був хронічним, порівняно з контрольною групою, яка отримувала поради щодо фізичної активності відповідно до рекомендацій громадської охорони здоров’я.

Обидві групи проводили 60-хвилинні тренування тричі на тиждень під керівництвом фізіотерапевта. Сеанси передбачали як кардіо (аеробні), так і силові тренування. За розминкою слідували кругові тренування навколо 12 станцій по 45 хвилин. Закінчувалися заняття відновленням і розтяжкою.

Члени групи, які тренувалися на помірному рівні, повинні були досягти приблизно 60% від їхньої максимальної частоти серцевих скорочень – ступеня навантажень, оцінюваного як легкий або помірний. У групі, яка тренувалася більш інтенсивно, метою було досягти 75% максимальної частоти серцевих скорочень, і цей ступінь навантаження сприймався як високий.

Сучасні стандартні методи лікування тривожності – це когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) і психотропні препарати. Однак ліки зазвичай мають побічні ефекти, і пацієнти з тривожними розладами часто не піддаються лікуванню. Тривале очікування КПТ також може погіршити прогноз.

Саме тому лікарям первинної медико-санітарної допомоги потрібне індивідуальне лікування без побічних ефектів і таке, що легко призначається. Модель, що включає 12 тижнів фізичних тренувань, незалежно від інтенсивності, є ефективним засобом для надання допомоги людям з тривожними розладами, впевнені вчені.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка