Що їсти під час дієти: топ-10 корисних продуктів

Ірина Цимбал журналістка Факти ICTV Богдана Люлько психолог-нутриціолог
дієта

депозит

Втомилися від жорстких дієт, які лише на деякий час допомагають схуднути? Ви не самотні! Ось чому так важливо не сидіти на дієтах, а харчуватися правильно. Що можна їсти, коли ти на дієті? Про це та про втрату кілограмів без шкоди для здоров’я розповіла Фактам ICTV нутриціолог-психолог Богдана Люлько.

– Я особисто проводила опитування у своєму блозі у соцмережі. Більшість респондентів відповіли, що дієта асоціюється з тимчасовими обмеженнями і несмачною їжею, – пояснює фахівчиня.

Тому, на її думку, доречніше говорити про здорове харчування, яке допоможе і схуднути, і покращити самопочуття.

Їсти потрібно системно

Багато жінок під час дієти практично голодують. Чи призведе жорстке обмеження кількості їжі до схуднення? Можливо, на короткий час. Але потім втрачені кілограми повернуться і принесуть із собою серйозні проблеми зі здоров’ям.

– Для наших внутрішніх органів і гормонів важливо мати певну систему прийому їжі. Тож оберіть для себе комфортну кратність: три або чотири повноцінних прийоми їжі. І цього вже буде достатньо, щоб організм вам подякував, – впевнена нутриціолог.

Також варто забути про перекуси між цими трьома-чотирма прийомами їжі. Бо звичка перехоплювати щось на бігу і призводить до набору ваги. Найкращі перекуси – вода або чай без цукру.

Правильно обираємо продукти

Головне правило здорового харчування – обирати продукти, які ви могли б купити і століття тому: овочі, фрукти, крупи, м’ясо тощо.

– Навряд чи сто років тому ви б могли купити сік у тетрапаку або сосиски, – жартує Богдана. – Тому варто залишити це на поличці магазину.

Топ-10 продуктів для людини, яка хоче схуднути без шкоди для здоров’я, має такий вигляд:

  • Крупи – вівсянка, пшоно, гречка, нешліфований рис, кус-кус, кіноа.
  • Риба.
  • Зелень.
  • М’ясо курки або яловичина.
  • Капуста – корисна і сира, і тушкована, і квашена.
  • Огірки, помідори, кабачки, баклажани, морква та інші овочі.
  • Ягоди – потужне джерело вітамінів.
  • Фрукти – корисні всі, але перевагу слід віддавати сезонним.
  • Сир – багатий білками, вітамінами, фолієвою кислотою, кальцієм, залізом, цинком.
  • Кисломолочні продукти.

Для приготування їжі краще використовувати оливкову чи іншу рослинну олію.

Кількість солі у стравах слід зменшити. Натомість використовуйте спеції. Імбир, коріандр, куркума, ароматні трави не тільки зроблять вашу їжу смачною, а й покращать самопочуття.

Міняємо спосіб життя

Важливо знайти правильну мотивацію.

– Бажання вразити всіх фігурою на пляжі, влізти в ту саму сукню, схуднути для хлопця – короткочасні цілі, які призведуть до стрімкого повернення ваги, – переконана Богдана Люлько.

Потрібно прагнути через зниження ваги поліпшити стан здоров’я. А для цього замало харчування. Слід змінити спосіб життя.

3 правила здорового способу життя:

  1. Висипайтеся. Саме сон, а не їжа – перший крок на шляху до здорового, стрункого тіла. При порушеннях сну виникають проблеми з утилізацією кортизолу (так званого гормону стресу). Кортизол, завдяки каскаду гормональних реакцій, впливає на гормон інсулін. А той зі свого боку затримує процес схуднення.
  2. Рухайтеся. Це чудово, що ви тренуєтеся в спортзалі чи відвідуєте клас йоги. Але ви повинні рухатися щодня. Хоча б третину часу від моменту пробудження до засипання. Це може бути звичайна прогулянка, прибирання чи рухлива гра з дитиною тощо.
  3. Відмовтеся від шкідливих звичок. Надмірне вживання алкоголю, паління, захоплення нездоровою їжею – це все шкодить і вашому тілу, і здоров’ю.

– Якщо попри все вам не вдається схуднути, якщо стресові ситуації, навпаки, призводять до набору ваги, без допомоги психолога не обійтися, – впевнена Богдана.

Робота з фахівцем допоможе втратити кілограми і без дієт.

Читайте також: